Muursteen 'mgr. Prinsen 1930' van Citadellaanproject keert terug

Printerversie
Gepubliceerd op: 23-02-2012 | Gewijzigd op: 24-02-2012
De sloop van de hoek Citadellaan/Willem van Nassaulaan is in volle gang.
De tak Vastgoedontwikkeling van Zayaz heeft met de kunstenares Karin van Pinxteren en met de Werkgroep 'Het Kleine Monument'  besloten de driedelige muursteen op de hoek Citadellaan/Willem van Nassaulaan in het te realiseren nieuwbouwproject 'De Cavalier' terug te laten keren. De muursteen werd met de realisatie van de bouw in 1930 ingemetseld. Op die hoek zat  in de jaren 50, 60 en 70 van de vorige eeuw de electrozaak van Mart van Drunen. 

-Boven: De hoek Citadellaan/Willem van Nassaulaan met -in lichte teint -d driedelige muursteen.
R. K. WoonVereeniging mgr. Prinsen
2de Complex
Aº1930.

-Rechts de gevelrij langszij de Citadellaan.

foto's © paul kriele, 23 februari 2012.
 

De tekst  op de steen luidt: R.K. WOONVEREENIGING Mgr. PRINSEN 2de COMPLEX 1930'.
De steen wordt vrijdagmorgen 24 februari 2012 door sloopbedrijf Van Kaathoven gedemonteerd en tijdellijk op de werf van Zayaz opgeslagen.
Bij de nieuwbouw keert de steen als kunstwerk terug in elk van de drie hoogbouwdelen.

De sloop aan de zijde Willem van Nassaulaan. Met een nevelstraal wordt het stof van de sloop neergeslagen foto's © paul kriele, 23 februari 2012.

Voor artikelen over de nieuwbouw 'De Cavalier' op de locatie  klik op Citadellaan artikel dd. 4 april 2011
De speciale site van Zayaz Vastgoedontwikkeling: De Cavalier

Terug naar boven