D66 wil geen Job Cohen op bevrijdingsfestival
Gepubliceerd op: 02-05-2010
| Gewijzigd op: 15-02-2012
.jpg)
De Bossche fractie van D66 heeft aan de gemeente schriftelijke vragen gesteld over het aandeel dat Job Cohen als voormalig burgemeester van Amsterdam heeft op het Bevrijdingsfestival van 5 mei aanstaande. De gemeente Den Bosch is een van de organisatoren en ook een van de subsidiënten van dat festival. D66 vindt dat Cohen te zeer politiek betrokken is: publiekelijk beoogd premier, en Cohen wordt geafficheerd als lijsttrekker van de PvdA, schrijft D66 aan het College van B&W. Door die positie kan en mag hij niet aan een dergelijk festival deelnemen.
'Een politiek eenzijdig gekleurde uitnodiging (in verkiezingstijd) vinden wij absoluut buiten de mores vallen,' staat in die brief van 1 mei 2010 te lezen.
De fractie vindt dat het College zich met deze keuze in een lastig parket manoeuvreert en vindt dat er actie moet worden ondernomen om deze deelname te voorkomen.