Zoeken
Spuithuis
In het Geetruikerkhof, een zijstraat van de Orthenstraat, staat nog een brandweerkazerne Dat heette in vroeger tijden spuithuis. Vandaar uit kwam het materieel van de brandweer, met toen veelal nog vrijwilligers, in actie. Zij werden bij brand gealarmeerd via een klepje op de gasmeter in hun huis.Het materieel bestond -slechts - uit een kar een ladder en wat slangen. Met man en macht werd met die vracht naar de plek des onheils gereden en daar de brand geblust als die niet te hoog in een gebouw woekerde.
Vaak kregen de brandweerlieden assistentie van burgers, die met emmers water, veelal uit de Binnendieze geput, ook aan het blussen sloegen.
Ook in de St.Jorisstraat staat nog een spuithuis, maar er waren er meer in de stad. Zelfs de Sint Jan had een eigen opslag van de brandweer achterin het priesterkoor.
Laatste artikelen binnen de categorie Spuithuis:
Spuithuis [oud brandweerhuisje] wordt kantoor voor Studyo-N'
Gepubliceerd op: 21-08-2013 | Gewijzigd op: 18-01-2023Het spuithuis in de St.Jorisstraat is bijna klaar. Het krijgt een nieuw leven als kantoor voor Yon Prüst met de naam StudY0-N. In die naam zit haar voornaam Yon verborgen.