STOK olv Oscar Schrover betrekt loods achter Jamfabriek

Printerversie
Gepubliceerd op: 07-10-2022 | Gewijzigd op: 09-01-2024
Kunstenaarscollectief STOK betrekt loods achter Jamfabriek aan Helftheuvelweg nr.11
Vrijdagmiddag 7 oktober opende wethouder Mike van der Geld portefeuille Kunst & Cultuur de nieuwe expositiezaal van STOK in de aanbouw achter de Jamfabriek aan de Helftheuvelweg 11.. De naam van de eerste tentoonstelling is Stedelijke Kunstenaars VIII’. Achter de Jamfabriek heeft STOK een kunstruimte in een loods achter de Jamfabriek kunnen huren. Mede dankzij subsidie van de gemeente, die via de BIM eigenaar is van de.locatie, én de volhardende en bezielende leider van STOK, Oscar Laurens Schrover.
Ontvangst door de Jamfabriek met links Oscar Laurens Schrover, Inge Bauknecht [communicatie] en Daan Schapendnonk die met compagnon Rob van Weert in juni 2017 als een van de eersten met de snoepjesfabriek Fruitfunk de jamfabriek betrok.  
foto © paul kriele, 7 oktober 2022.

Circa 80 gasten werden eerste door Inge Bauknecht van de Jamfabriek en een van de eersten starters Daan van de Snoepjesfabriek Fruitfunk welkom geheten. Daarna verplaatste de opening zich naar de loods aan de achterkant waar Oscar Schrover de aanwezigen verwelkomde Schrover gaf aan dat het wel even geduurd heeft, maar dat was ook nodig om de eerste etage van de loods op te knappen en aan te passen [isolatie en ledverlichting] aan haar nieuwe bestemming. We hopen dat dit professioneel podium weer volop -met subsidie van de gemeente- gaat draaien’ .
Schrover vroeg daarop aan de aanwezigen om een applaus voor de wethouder, die dit heeft weten te bewerkstelligen. Maar nog mooier: de portefeuille van Kunst en Cultuur voor zichzelf heeft weten te behouden. Kunst & Cultuur is belangrijk. Het geeft groei aan de stad en heeft iets te betekenen voor de samenleving. Den Bosch heeft de ambitie beeldende en grafische kunst tot uiting te laten komen, zoals ook het Design Museum Den Bosch en de studenten van de Kunst Academie dat doen.

Wethouder Mike van der Geld van Kunst & Cultuur, verrichtte de opening van de nieuwe Kunstruimte van STOK. Als aandenken kreeg hij een door STOK uit te geven Kunsttas cadeau. foto's © paul kriele ,7 oktober 2022. 

Kunstenaars van de eerste expositie 'Stedelijke  Kunstenaars VIII' zijn, naast de nieuwe lichting met Julie ten Broek, Loes Coolen, Marcus Gurke, Ema Vanekova,ook werk van de  gevestigde  professionele kunstenaars Arjan van Arendonk, Lieke Tripaldelli, Helene de Winter en wijlen Jan de Bie [1946-2021] en wijlen Jacques Frenken [1929-2022] .Deze nieuwe lichting en de gevestigde professionele kunstenaars tonen de diversiteit en de breedheid van de kunst bij STOK aan,' sprak Schrover die meldde dat bezoekers of kunstenaars toegang tot de Kunstruimte kunnen aanvragen via telefoon of email. Zie ook www.denieuwekunstruimte.nl  en info@denieuwekunstruimte.nl 
 
Impressie van de nieuwe kunstruimte van STOK in een loods
achter de Jamfabriek aan de Helftheuvelweg 11.

foto's © paul kriele,  7 oktober 2022.
 

 

Terug naar boven