Markt 29: De Kleine Winst had een behangzaak als voorganger

Printerversie
Gepubliceerd op: 16-03-2021 | Gewijzigd op: 16-03-2021
Op het einde van de 19e eeuw, rond 1875, was het pand Markt 29, beter bekend als De Kleine Winst en in de toekomst als het Huis van Bosch, een zaak in behangpapier. Dat is ontdekt door het afkrabben van de stuuclaag op de voorgevel. Dat deed verfspecialiste Fenke Rinkel. Uitiendelijk kwamen daar, na laagjes krabben, een voor een de tekst MEUBELPAPIER te voorschijn. De oude naam voorbehang. 
In die tijd staat volgens Mosmans H.Heijen van Leent als bewoner geregistreerd. Achter die naam staat: zaak in Galanterieën [klein textiel] .Van Dale verstaat daar onder: ' artikelen van mode, smaak, sierlijke snuisterijen ter versiering van de woning'. 
 
-Hierboven: Een foto uit 1883 van C.W. Bauer met de gevels op de Markt--Oostzijde. Het derde pand van links is Markt 29 dat momenteel in restauratie verkeert  en gereed wordt gemaakt als Het Huis van Bosch.
-Hieronder Femke Rinkel bezig met het afkrabben -laagje voor laagje- van de voorgevel. Uiteindelijk kwamen er de letters MEUBELPAPIER te voorschijn. 
foto's © erfgoed 's-hertogenbosch/ c..w. bauer.