Zoeken
Klooster Kapucijnen wordt communiteit voor jonge Fransiscanen broeders
Printerversie |
In het Bossche klooster van de paters Kapucijnen wordt een communiteit ingericht voor jongere Fransiscanen broeders*.
Begin dit jaar werd bekend dat het klooster op de Van der Does de Willeboissingel te koop staat **. Maar berichten daarover zouden pas in juni volgen.
Nu [19 mei 2016] is bekend geworden dat op het provinciaal kapittel van de minderbroeders Fransiscanen, dat dezer dagen in Denekamp werd gehouden, besloten is in Den Bosch een communiteit op te richten.* Het kapittel koos bewust voor een middelgrote goed beriekbare stad met een vruchtbaar kerkelijk leven en de aanwezigheid van studenten/jongeren en met de mogelijkheid van diaconale projecten.
Klooster en kerk van de paters Kapucijnen die er al vanaf 1898 op de Van der Does de Willeboissingel [voorheen Kloostersingel genaamd] staan. | |
foto's © paul kriele, 30 september 2008. |
Het kapittel nam als voorbeeld, wat zij noemt, de 'dragende communiteiten' van Amsterdam en Megen, die ook opgericht zijn als gevolg van een groeiende belangstelling bij jongeren om bij de fransiscaner orde in te treden.
De Bossche communiteit begint met een -recente- aanwas van zes jonge broeders.
In het Bossche klooster, dat dateert van 1898 en de hoofdsvestiging is van de Nederlandse Fransiscaner orde, wonen nog 14 - oudere- paters Kapucijnen.
* Besluit tot oprichting communiteit z ie de site van de Franciscanen
** Zie bericht 'Klooster Kapucijnen staat te koop' dd.20 januari 2016.
*** In dat laatste bericht zit ook 'Herdenking 400 jaar Kapucijnen in de stad', een bericht dd. 23 juni 2011.