Vleermuizen in oudste flat op de Zuidwal belemmeren opknapbeurt
Printerversie |
De bewoners van de flat op de Zuidwal, nummers 12 t/m 57, zitten al jaren tegen een belofte van Syntrus/Achmea aan te hikken om ’Groot Onderhoud’ aan de flat uit te voeren.
Het gaat om de isolatie van de ramen aan de Noordzijde dat nooit is gebeurd, maar ook schilderwerk. Met name de kozijnen van de bovenste etages zijn verrot. Maar er zijn nog meer tekortkomingen zodanig dat zelfs Achmea een optie had voor een algehele upgrading van de flat waarvan zij zegt dat het een ‘Paradepaardje’ van haar Onroerend Goedportefeuille is.
Op de plek waar op de Zuidwal [nrs. 12 t/m 57] woningen, zoals aan de Oostwal en de Mayweg staan, werd in de jaren 1974/1975 een eerste appartemennencomplex gebouwd. Bouwer/aannemer was Bouwbedrijf Pennings en Moduul trad op als makelaar. Naderhand werd dat Van den Thilart en weer later MVGM [voorheen Meeùs] in Breda. Op de hoek stond de Zuid-Nederlandsche Drukkerij en naast de flat had loodgietersbedrijf Scheepjens zijn werkplaats. -Aan de achterzijde bevond zich nog het restant van de volksbuurt Oude Hulst-Weversplaats. foto © paul kriele, 13 juni 2018. ................................................................... |
Upgraden houdt in een ‘verluxen’ van de bijna 45 jaar oude huurflat. Ofwel het aan eigentijdse normen aanpassen. Dat wil zeggen energetische verbeteringen, duurzaam maken en op technisch gebied moderniseren door veiliger, automatische deursluitingen, en het aanleggen van een communicatief toegangssysteem. Ook het aanzien zou door mooiere balustrades worden verbeterd. Dat deze aspecten steeds vooruit worden geschoven ligt vaak aan de fiattering van kosten en uiteindelijke prioriteitstelling door eigenaresse, feitelijk de Stichting Bedrijfspensioenfonds voor de Landbouw die het object in beheer heeft gelegd bij Syntrus/Achmea.
De achterzijde-aan de Noordelijke kant -heet Werversplaats/Oude Hulst. Tot in de jaren 70 bevond zich daar nog een volksbuurt. foto © paul kriele, 13 juni 2018. ........................................................ |
Sedert twee jaar heeft de aanpak ‘Groot Onderhoud’ plaats gemaakt voor ‘Upgrading’. Dat gaat uiteraard veel meer kosten en ligt gecompliceerder. Maar in de ogen van de huurders werkt het vertragend.
Daar bovenop speelt ineens een milieuaspect. Doordat vleermuizen in de muren van de flat huizen kan een ingrijpend onderdeel ‘muurisolatie’ niet worden uitgevoerd, tenzij…. Met andere woorden het zal eerder 2020 worden vooraleer er iets gaat gebeuren.
Kortom uitstel na een tienjarig jubileum van een aangekondigd en toen nog hoopvol besluit.
Terug naar boven