15 Baltische kunstenaars in de weer met Jeroen Bosch

Printerversie
Gepubliceerd op: 08-11-2011 | Gewijzigd op: 19-11-2011
De vorige week vrijdag -4 november 2011-  is tijdens een finale de 30-jarige LitouwseJonas Jurcikas met  'The Beginning of the Meeting [canvas acryl 290 x 400 cm] als winnaar uitgekozen. Dat gebeurde in Vilnius, de hoofdstad van Lithuania , waar 'Young Painter Prize  2011'  [YPP 2011] de finale hield. Mr. Yaron Oppenheimer van de Nederlandse ambassade reikte de prijs en de cadeaus [boek met JB-schilderijen van  Walter Bosing]  aan resp. de winnaar en de 15 finalisten uit. 

Deze YPP is een wedstrijd voor jonge kunstenaars uit de Baltische staten Lithuania , Estonia en Letland. Aan deze editie 2011 namen 69 kunstenaars deel. Van hen werden 15 kandidaten genomineerd. Zij kregen als opdracht een werk in de geest van Jeroen Bosch te maken.

   
-Boven: De winnaar  bvan YPP 2011 Jonas Jurcikas.
- Boven rechts: Joep van Rooij [2e vn r.] met de waarnemend ambassadeur Yaron Oppenheimer
[r.] in gesprek. en links achter kunsrtenaar Nasulus Cavalis.
-Rechts: De organisator van de Young Painter Prize 2011
.

foto's © butotas barauskas, 4 november 2011.  
 

Met die werken hopen de Baltische kunstenaars in aanmerking te komen voor deelname aan een op handen zijnde Jeroen Boschexpositie in 2014 in het van Abbemuseum in Eindhoven.