Zoeken
Kandidaat Postkantoor
Printerversie |
De geruchten dat van Hout Brox eindelijk een locatie in de stad heeft gevonden: niet op Vughterstraat 18-22, voorheen de verlichtingszaak van Pierre van de Ven, hoewel daar ook een kledingwinkel gaat komen.
Twee maal het oude Postkantoor, dat van de jaren eind 60 en rechts dateret van eind negentiende eeuw. foto © paul kriele, 4 november 2009 |
Het oude Postkantoor, dat door een 'nieuw' werd vervangen. |
Het Postkantoor in de Kerkstraat van de Groenewouds, is in beeld gekomen bij het Udense kledingconcern. Omdat de Postbank inkrimpt met loketfuncties en Van Lanschot, als huurder van de etages van het Postkantoor, al geconcentreerd zit in het Paleiskwartier en op de Hoge Steenweg, voldoet het gebouw ruimschoots aan de eisen van Van Hout Brox die meerdere etages en een grotere vloeroppervlak. Dat konden eerder de panden van Schreuder er tegenover en Pierre van de Ven in de Vughterstraat niet bieden.
Indien de bestemming concreet wordt, bestaat de kans dat de verafschuwde pui van het postkantoor verandert zoals dat gebeurde met de drie andere belendende panden binnen dit complex in de Lange Putstraat die een horecabestemming kregen.