Zoeken
Kruithuis wordt vestingmuseum, mits...
Printerversie |
Als de gemeente instemt is de kans groot dat het Kruithuis, een voormalige opslag voor buskruit, een vestingmuseum wordt. Dan krijgt de Kring Vrienden van 's-Hertogenbosch, er een nieuwe locatie bij. De opzet van 'de Kring' is om de stad, in een chronologisch opgezette presentatie, als vestingstad te tonen. Dat meldt het Brabants Dagblad dd.28102016] , die het rapport daarover in haar bezit heeft.
De Kring Vrienden het tentoonstellings ontwikkelbureau Bruns bv hebben onderzoek gedaan naar de mogelijkheden voor een nieuwe functie voor het Kruithuis op de Citadellaan. Het bekende architectrenbureau Bierman-Henket heeft die plannen omgezet in een architectonisch ontwerp.
![]() | ![]() |
Het Kruithuis, gebouwd tussen 1618-1621, is gelegen aan de Citadellaan. Het is net buiten de oude stad gebouwd vanwege gevaar voor calamiteiten. Daarom is de toegang dan ook aan de andere dan de stadszijde gesitueerd. foto's © bai april 2011 | ![]() |
Nog dit jaar wordt vanuit B&W een voorstel aan de gemeenteraad verwacht waarin de keuze: óf horcea, óf kantoren, óf een museum duidelijk wordt.
Zie berichten:
- Gemeente heeft bestemming voor Kruithuis dd. 10 decemeber2014
- het bericht over BAi zet prijsvraag uit: Reset het Kruithuis. bericht dd. 6 juni 2011
-Uiteenlopende bestemmingen van Kruithuis dd. 18 januari 2010