Zoeken
Leeuwarden wordt Culturele hoofdstad in 2018
Printerversie |
Om 17.00 uur heeft minister Bussemaker van Onderwijs in het Amsterdamse Paradiso bekend gemaakt dat aan Leeuwarden de titel Culturele Hoofdstad wordt gegund. Daarmee versloeg Friesland, Brabant en Limburg. Door die titel is Brabant aan de uitvoering van 134 miljoen kosten, niet bespaard gebleven, want er is ook nog een Vincent van Goghjaar [2015] en een Jeroen Boschjaar [2016] gekoppeld. Zoals Wim vande Donk het zei, het is aan de gemeenteraden en aan de Staten om te beslissen wat er met dat geld gebeurt.

Burgemeester Van Gijzel zegt dat het nu eenmaal een beslissing is van een jury. 'Voor Brabant heeft zich intussen wel een traject van samenwerking en vernieuwing [design] afgespeeld. Maar samenwerken, daar kan nog wel iets meer aan gebeuren, aldus'Van Gijzel. 'Maar wij hadden het moeten worden, maar het is niet gebeurd. '
Rombouts: 'Er is wel iets gebeurd, er zijn allianties gesmeed tussen steden en culturele instellingen. Ipv halen is het brengen naar elkaar geworden.
Jammer voor Eindhoven en Nederland want Eindhoven heeft Nederland veel te brengen en ook Brabant heeft Nederland veel te brengen. Zaken die van belang zijn voor het economisch klimaat en als aantrekkelijke locatie van vestiging voor burger en bedrijf.''