Zoeken
SM tijdelijk naar De Gruyterfabriek Veemarktkade
Printerversie |
![]() |
![]() |
De opening van het SM's aan de Parallelweg/Magistratenlaan op 30 juni 2005. foto © gerard monté, 30 juli 2005 |
foto © marc venrooij, 40 juni 2006 |
Het Stedelijk Museum aan de Magistratenlaan verhuist, omdat ze voor nieuwbouw weg moet, naar de De Gruyterfabriek aan de Veemarktkade. De verhuizing is tijdelijk totdat - wethouder Weterings hoopt in 2013 -de nieuwbouw aan de Mortel [bij NbM] klaar is.
De inrichting van het nieuwe onderkomen in de gebouwen uit de jaren 30 die toch al een facelift [technisch en op sanitair gebied] ondergaan kost 2 miljoen euro. Eigenaresse, de Brabantse Investerings Maatschappij, BIM is vanwege een herbestemming naar kantoren en ateliers bezig het gebouw een facelift te geven en het interieur -ook in technisch opzicht - te moderniseren.
Voor een bedrag van 50 euro per vierkante meter per jaar kan het SM’s daar vanaf 2009, zeker tot 2013 zitten. Dat contract van de gemeente met de eigenaresse BIM loopt eigenlijk 20 jaar. Dat tijdvak is bedoeld voor eventuele gebruik -later - van andere culturele instellingen.
![]() |
![]() |
De fabriek van De Gruyter met inrijpoort aan de Veemarktkade. Nu een centrum voor startende ondernemres en dat blijft zo. Het biedt voor het SM's voor zeker 3-4 jaar mogelijkheden voor exposities in fabrieksachtige ruimten. Er is ook ruimte voor en binnenterras. Rechter foto: uiterst rechts het voormalige bedrijfskantoorgebouw uit de jaren 50 en links de fabriek met de Shedd-daken die zorgen voor Noorderlicht opm de kunstwerken. foto's © paul kriele, 8 september 2008. |
![]() |
De fabriek past qua oppervlakte [1900 m²], qua hoogte van de zalen en qua bereikbaarheid [parkeren] in de filosofie die directeur Ivonne Joris heeft voor ’haar’ museum. Joris zal het proces van verhuizing en inrichting volledig begeleiden, aldus wethouder Rodney Weterings in een persgesprek vanmorgen.
In onderzoek zijn zes andere –bestudeerde - locaties afgevallen: TPG, het Postsorteer centrum aan de Paralleweg dat bleef niet al die tijd beschikbaar, de Kunstacademie vereist met aanbouw [paviljoens] teveel investeringen die niet terugkomen en het Huis van Bewaring in de St.Jorisstraat bleek functioneel niet geschikt.
Terug naar boven