Zoeken
Den Bosch kiest ook voor bijtjes, vlinders en vleermuizen…
Printerversie |
De gemeente heeft het actieplan ‘Biodiversiteit’ opgezet, dat bedoeld is om de natuur, ook dicht bij huis [binnenstad], te [kunnen] behouden. Wethouder Geert Snijders presenteerde dat, samen met ecoloog Johan Mees, dinsdag 28 januari voor de pers. Snijders: ‘Het gaat bijv. om vleermuizen in historische gebouwen, muurplanten op vestingmuren of gierzwaluwen onder dakpannen.
Maar ook langs de weg, of bij een sloot moeten bijzondere planten en insekten [bijen en vlinders] hun kansen kunnen behouden.
Wethouder Geert Snijders, die op dinsdag 28 januari 2014 het nieuwe actieplan Biodiversiteit aan de pers presenteerde. foto's © henk van esch, 28 januari 2014. |
![]() |
![]() |
Een goede natuur is ook belangrijk voor een gezonde mens en een goede economie. |
Zoals gebruikelijk komen ook in deze aanpak ook – in dit geval- 4 speerpunten in beeld:
- inzetten op ecologisch groenbeheer
- bevorderen biodiversiteit in ruimtelijke processen
- stimuleren groene initiatieven van burgers en organisaties
- stimuleren van biodiversiteit op bedrijven terreinen.
- communicatie en kennis rondom biodiversiteit verbeteren
De gemeente doet aansluitend aan deze speerpunten een oproep aan bedrijven en burgers met initiatieven te komen.
En nog een mooie conclusie tot slot van Geert Snijders: een goed ontwikkelde natuur is ook goed voor een gezond leven en een goede economie..