Campagne rookmelder

Printerversie
Gepubliceerd op: 07-10-2008 | Gewijzigd op: 08-10-2008
Een rookmelder  kan de ernstige gevolgen van een brand voorkomen, omdat bij  een uitslaande brand de tijd om te vluchten maar 3 minuten is.
afbeelding ©onlineBouwmarkt.
De Bossche brandweercommandant reikt vrijdag 10 oktober 2008 in de moskee aan de Vogelstraat aan de voorzitter van de Marokkaanse gemeenschap in Den Bosch de eerste rookmelder aan. Dat gebeurt omdat vrijdag de campagne rookmelder start. Die is bedoeld in panden rookmelders aan te brengen om de effecten van een brand te voorkomen.
De Bossche brandweer is in de moskee aanwezig om demonstraties ‘de vlam in de pan’ te geven en om voorlichting over rookmelders en de gevolgen van brand te geven.
Nederlanders vinden nagenoeg allemaal [90%] dat er rookmelders in huis moeten hangen, maar in 30 % van de huizen [ook garages] zijn deze sensoren aangebracht.
De moskee wordt gekozen omdat uit onderzoek is gebleken dat mensen met lage inkomens en van allochtone afkomst meestal geen rookmelder in huis hebben of er niet toe komen die aan te schaffen.