Zoeken
Tal van Driekoningen onderweg naar de St. Jan
Printerversie |
De optocht met kamelen, schapen de Oude Schuts en de Driekoningen op hun kamelen trok dit jaar een overweldigende belangstelling. De drukte was af en toe zelfs zo groot dat kinderen in het gedrang kwamen bj het verstrekken van de lampionnen. Verkenners leidden het feest in goede banen.
Onder leiding van de Oude Schuts en paarden, een schaapherder en Maria en Jozef, trokken de paar honderd kinderen, getooid in kleurrijke koningscostuums, via het stadhuis, waar burgemeester Rombouts zich bij de stoet aansloot, naar de Sint Jan. Daar werden ze verwelkomd door bisschop Hurkmans.
In de St. Jan was het een feestelijke vertoning: de Driekoningen zaten prominent op het altaar en de kinderen er omheen. De bisschop sprak hen toe en er werden liedjes gezongen.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
foto's © marc venrooij, 4 januari 2009.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Burgemeester Rombouts sloot zich bij het stadhuis aan bij de lange, door tal van lampionnen, verlichte stoet.
foto's © marc venrooij, 4 januari 2009.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Koninkjes in alle kleruen en maten. foto's © marc venrooij 4 januari 2009.
![]() |
![]() |
De paar honderd kinderen zaten geschaard rond het altaar waar de Driekoningen plaats hadden genomen. foto's © marc venrooij, 4 januari 2009. |
![]() |
Terug naar boven