Hoskam: 'Geen geld voor VOLOP/ We doen het zelf wel..'

Printerversie
Gepubliceerd op: 01-06-2021
........................
............................................
Wethouder Jan Hoskam wil dat de gemeente zelf leegstaande panden gaat aanpassen voor de verhuur.... foto © paul kriele, 12 mei 2016.  

De stichting VOLOP, die tijdelijk in leegstaande panden in de binnenstad huisvesting biedt aan soms originele, soms kunstzinnige en dan weer maatschappelijk getinte organisaties, stichtingen of verenigingen, krijgt voor dat werk geen geld van de gemeente. Dat bleek maandag 1 juni 2021 in de Commissie Bedrijvigheid [Bron: Brabants Dagblad, 01062021].
'Dat beheer kunnen we ook zelf doen. We hebben daar ervaring mee,' sprak wethouder Jan Hoskam van Financiën.
Die uitspraak volgde in een discussie na de aanvraag om subsidie door VOLOP voor de komende drie jaar van € 180.000.
Hoskam zei ook dat geld niet te hebben. Maar kwam wel met ideeën hoe die leegstand aan te pakken. Hoskam: 'Er liggen al veel huurcontracten klaar. We kunnen panden middels een aanpassing geschikt maken voor huurkandidaten'. Maar dat vonden een paar fracties, waaronder de SP [Cecile Visscher] geen gemeentetaak. 'Dat is geld wegsluizen naar ondernemers [makelaars en pandeigenaars]...'.
Hoskam tot slot:'We hebben dus een meningsverschil'.