Gemeente start sloop, voorheen veilinghal Korst St.Jorisstraat

Printerversie
Gepubliceerd op: 12-07-2013 Aannemersbedrijf Barten is iov de gemeente al enige weken –hetzij met onderbrekingen- bezig met de sloop van de voormalige veilinghal van Korst in de St.Jorisstraat 32. Deze voormalige garage van Lathouwers uit de jaren 20 van de vorige eeuw, is bestemd om te worden verbouwd tot stadsgymzaal voor enkele binnenstadsscholen. Van de huidige 1700 m2 oppervlakte is het grootste deel eigendom van de gemeente, de rest van Gielen.

De sloop gebeurt tot ergernis van buurman Will Hoeben, die er pal naast onlangs galerie Popupgalery is begonnen.
Hoeben, ook bestuurslid van de Blb tevens Wijkraad Binnenstad, heeft last van de sloop [herrie en stof].
Hij klimt inde pen omdat volgens hem de gemeente onterecht met de sloop is begonnen, waarvoor de ‘omgevingsvergunning’ nog niet ‘onherroepelijk’ is, aldus de schriftelijk verleende omgevingsvergunning dd. 1 mei 2013.



Foto's van de werkzaamheden van
hedenmorgen vrijdag 12 juli 2103.
Op de achtergrond St.Jorisstraat 30: de Popupgalery.

-Rechts boven: Het  interieur van
de voormalige garage/ veilinghal.
-Rechts: voormalig kantoor en kantine.

foto's © paul kriele, 12 juli 2013.

De gemeente reageert met
Voordat een bouwvergunning kan worden aangevraagd, moet bekend zijn of door bouwplannen resten van archeologische waarde kunnen worden vernield. Daarvoor is een beperkt onderzoek van de bodem nodig. We hebben op vier plaatsen een gat in de vloer gemaakt om te onderzoeken op welke diepte er eventueel resten te vinden zijn. Om te kunnen graven moeten we de vloer ter plaatse openbreken. Voor die werkzaamheden hebben we een aparte sloopvergunning aangevraagd. Deze is uitgeschreven op 28 mei 2013 en op 10 juli 2013 definitief geworden.

Omdat we wegens de bouwvak weinig tijd hadden, hebben we de omwonenden geïnformeerd en is gestart met de sloop. Dat was vier weken geleden. Het ging om een beperkte inpandige sloop, zonder nadelige invloeden voor de buren. Een buurman heeft hierop bezwaar ingediend en het werk is stilgelegd. Op het moment dat de vergunning definitief was hebben we opdracht gegeven het werk te hervatten. Het is weinig werk en op dit moment is alles gereed voor het archeologisch vooronderzoek. De sloop van het pand komt pas als we de WABO-vergunning ontvangen.

Vrijdagmiddag 12 juli 2013:
vertrek door Peijnenburg van de sloopvoertuigen [shovel]  van Aannemersbedrijf Barten.


foto © will hoeben, 12 juli 2013.


Terug naar boven