Zoeken
Maasuiterwaarden
Natuurgebied tussne Bokhoven en Gewande [de Koornwaard], waar de gemeente met Natuurmonumenten en Rijkswaterstaat en de Klankbordgroep de natuurbeleving en ook de invulling met flora en fauna wil versterken. Dat betekent ook een versterking van het recreatieve aspect.Laatste artikelen binnen de categorie Maasuiterwaarden:
Heringerichte Maasuiterwaard geopend
Gepubliceerd op: 05-07-2016 | Gewijzigd op: 0Opening van de heringerichte Maasuiterwaard Blauwe Sluis in Gewande.
Nieuwe vispassage bij Crevecoeur is succes
Gepubliceerd op: 22-07-2013 | Gewijzigd op: 23-07-2013Vissen maken goed gebruik van vispassage Crèvecoeur in de Dieze bij spuisluis Crèvecoeur. Uit tellingen van waterschap Aa en Maas blijkt dat ruim 3600 vissen vanuit de Maas het hogergelegen stroomgebied van de Aa en de Dommel bereikten sinds januari van dit jaar.
Start aanleg vispassage bij Crevecoeur
Gepubliceerd op: 22-05-2011 | Gewijzigd op: 10-08-2011Waterschap Aa en Maas startte zondag 22 mei 2011 officieel met de aanleg van een vispassage bij de onlangs gerenoveerde spuisluis Crèvecoeur. De spuisluis stond die dag- mede ihkv De Groene Delta- open voor publiek.
In Gewande: ooievaarsnest geplaatst
Gepubliceerd op: 11-02-2010 | Gewijzigd op: 09-03-2010Op donderdag 11 februari is in Gewande door wethouder Jetty Eugster een groot ooievaarsnest geplaatst, als symbolische aftrap van de uitvoering van het plan voor de Maasuiterwaarden.
Maasgebied: Ooievaars en schaapskooi bij Empel
Gepubliceerd op: 09-12-2009 | Gewijzigd op: 10-12-2009Een ooievaarsnest op palen, grazende schapen en een schaapskooi als kinderboerderij, dat zijn slechts enkele voorbeelden die de Gemeente na overleg met de Klankbordgroep tussen Bokhoven enGewande wil realiseren. Maar niet alle bewoners, met name de 'villa 's ' dichtbij de Maasdijk, zijn enthousiast. Men vreest hinder van inkijkers en bebouwing die het uitzicht belemmert.