Antwoord op: 'Hoe om te gaan met criminelen op schoolplein?

Printerversie
Gepubliceerd op: 31-08-2017 De gemeente Den Bosch is landelijk  voorloper wat betreft schoolveiligheid. Dat blijkt onder meer uit het antwoord [brief gemeente dd. 30-08-2017] op vragen van PvdA-fractieleider Lisette van der Swaluw [brief dd. 03-06-2017] aangaande de veiligheid op schoolpleinen. 
De gemeente geeft daarin enkele casi [voorvallen] als voorbeeld van incidenten op het schoolplein, zoals met drugskoeriers die al wervend optreden, intimiderende cirminelen en loverboys die meisjes aanspreken.

Samenwerkingsverband
Het blijkt ook dat er intensief kontakt bestaat tussen de schoolleiding, onderwijzers, de wijkagent en betrokken specialisten bij de politieorganisatie.

Uit B&W's antwoord komt naar voren dat het aan de hulp -en begeleidingskant aan niets te kort schiet maar ...vaak willen ouders na incidenten met bijv. loverboys en /of criminelen niet met bewijzen komen. 

Dat heeft te maken onder meer met schaamte over die voorvallen [zowel bij de ouders als bij de slachtoffers]. Het kan ook zijn dat men door criminelen en loverboys, die jongens of meisjes proberen te ronselen,  onder druk wordt gezet.