Nog meer geld voor Ponte Palazzo

Printerversie
Gepubliceerd op: 08-06-2009
De brug die een groen uiterlijk zal krijgen verbindt de Magistratenlaan met de kop van de Koningsweg, tenminste als de gemeenteraad niet voor de lange variant [Vughtereind] kiest, die eerste de opzet zou zijn. De brug gaat hier, voordat die de kantoren van Essent 'doorsnijdt'.over het spoor.

Den Bosch en nog eens zeven andere Brabantse steden krijgen van het Rijk [Minister Eurlings] tezamen € 47 miljoen subsidie. Den Bosch strijkt daar circa ruim € 4,5 miljoen van op. Het geld komt uit de ‘spoorse doorsnijdingen’ en is bedoeld om de barrièrewerking van het spoor op te heffen. De gemeente trok voor de aanleg al 4,5 miljoen uit en de provincie verdubbelt dat bedrag van 47 miljoen euro.
Met het geld gaat de gemeente de Ponte Palazzo realiseren die het Paleiskwartier, Willemspoort en Deuteren verbindt met de Kop van ’t Zand zuidzijde. Als het aan B&W ligt gaat de brug niet tot aan het einde van de Vughterstraat, maar ‘stopt’ op het eind van de Koningsweg. Maar de gemeenteraad spreekt zich er in juli 2009 over uit en kan, dankzij de subsidiering, nog de voorkeur geven aan de lange variant.
Van Benthem Crouwel Architects gaat de brug aanleggen.