Zaterdagnacht: Licht uit

Printerversie
Gepubliceerd op: 24-10-2008 | Gewijzigd op: 24-10-2008
Een kunstproject op de Parade dat zaterdagnacht uit gaat, evenals de spots op de Sint Jan.

foto © paul kriele, 20 oktober 2008.

Komende zaterdagnacht gaan in Nederland in veel gebouwen de lichten uit. In de Nacht van de nacht, die is bedoeld om bewust wording van het energieverspilling, blijven de Sint Jan en de Sint Cathrienkerk en ook stadhuis en Stadskantoor in het donker gehuld.  Daarnaast zijn de kantoren van Essent, Van Lanschot, de RIVA-toren, Waterschap Aa & Maas niet verlicht. Ook landelijk doen kerken [de Utrechtse Dom] en de Euromast [Rotterdam] en bedrijven zoals Ikea en de Rabobanken mee aan dit signaal dat is opgezet door de provinciale Milieufederaties en Natuur en Milieu.

In Den Bosch beginnen om half zeven in het Zuiderpark, na een verhaalvertelling, ruim 130 kinderen van de basisschool aan een door de gemeente georganiseerde wandeling door Het Bossche Broek. Onder leiding van een gids gaan twee groep op zoek naar sterren, vleermuizen en nachtvlinders
Rond 20.00 uur gaan de lichten in de stad uit om nog eens ‘de schoonheid en het nut van een donkere nacht’ te benadrukken.

In die nacht wordt ook overgeschakeld op de wintertijd en gaat de klok een uur teruguit.
zie ook speciale site