Sleutel eerste nieuwe bewoners kantoor Zayaz op de Ketsheuvel

Printerversie
Gepubliceerd op: 20-03-2017 | Gewijzigd op: 21-03-2017
Sleutel voor eerste bewoners  verbouwd kantoor Zayaz op de Ketsheuvel


Voormalig kantoor Zayaz op de Ketsheuvel.
...........................................................


Enkele eerste bewoners van het tot 57 appartementen door Hendriks Bouw en Ontwikkeling verbouwd  kantoor van wooncorporatie Zayaz op de Ketsheuvel in Orthen betrekken op 21 resp. 22 maart  2017 hun  woning., Deze eerste sleutelbezitters bestaan uit spoedzoekers, starters studenten en vergunningenhouders. De huurkontrakten zijn tijdelijk. De bewoners  zijn verplicht elders naar een woonruimte uit te kijken.

Het interieur van een van de 57 woningen.

foto's © joep jacobs,


Bericht van 12 april 2016  Verbouwing tot wooneenheden voormalig kantoor Zayaz op de Ketsheuvel
Het voormalige kantoor van Zayaz aan de Ketsheuvel in Orthen wordt verbouwd tot wooneenheden voor statushouders*en voor spoedgevallen van woningzoekenden. Het aantal is - na inspraak van de Klankbordgroep- teruggebracht naar 57.
Aanvankelijk ging het om 70 appartementen, maar dat vindt de buurt teveel en met te kleine woonoppervlakten. Ook het te verwachten 'verkeer' roept bezewaren op.
Zayaz heeft in een nieuw plan het aantal teruggebracht van 70  naar 57 appartementen van 20-46 m². Daarvan  krijgen statushouders  - onveranderd - 30 eenheden. Hierdoor kan er een gemeenschappelijke ruimte worden gecreëerd. Bovendien komt er een aparte ingang bij voor de wooneenheden op de begane grond.

Het gaat Zayaz om een vergunning voor tien jaar. De statushouder betaalt zelf de huur van hun uitkering.

Het voormalige kantoorgebouw van wooncorporatie Zayaz aan de  Ketsheuvel in Orthen. Met 57 wooneenheden is het bestemd voor statushouders en noodgevallen woningzoekenden.

*Statushouders zijn erkende vluchtelingen/asielzoekers, voor wie de gemeente
verplicht is hen huisvesting te bieden. Zij hebben een voorlopige verblijfsvergunning.

Terug naar boven