In KW1C: Finale poeziewedstrijd Bossche scholieren

Printerversie
Gepubliceerd op: 17-04-2009 | Gewijzigd op: 19-04-2009
Op vrijdagmiddag 17 april 2009 voltrok zich in een volle Theaterzaal van het Koning Willem 1-College [KW1C] de finale van de poëziewedstrijd voor leerlingen van het Stedelijk Gymnasium en het Jeroen Bosch College.

Doel van deze wedstrijd, die onderdeel uitmaakt van de 3e Bossche editie van het poëziefestival Onbederf'lijk Vers is, om de jongeren enthousiast te maken voor poëzie.
Het festival Onbederf'lijk Vers vindt op woensdag 22 april 2009 in de open lucht en in cafés en in de Openbare Bibliotheek plaats.
   
 
In de theaterzaal van het Koning Willem 1-College werd vrijdagmiddag 17 april 2009 de finale gehouden van de poëziewedstrijd waaraan scholieren van het Stedelijk Gymnasium en van het Jeroen Bosch College hadden deelgenomen.
Er waren tien genomineerden waarvan hier enkele op de eerste rij in spannende afwachting zijn.
vlnr: Bas van Bergen, NN,  Annemiek van Kessel en als 4e van links zit de uiteindelijke  winnares zowel voor voordracht als voor de inhoud: Carmen Wijnen met haar gedicht 'Parels'. Als een na laatste Tosca Schreuder.

-Foto boven: de entertaining deed Berit Companjen die al een voorproefje gaf van haar nieuwe theatershow 2009.
In een cabaretachtige sessie haalde Berit na afloop van haar optreden enkele jongelui op het podium, die zich -onbewust -vanuit de zaal met een kreet hadden geprofileerd, maar eenmaal op het podium weinig meer dan schouderophalende bewegingen konden uitbrengen op vragen over lengte, beroepskeuze en andere zaken waarmee de jeugd zich zou kunnen bezighouden.
-Op de linker foto kregen de langste Paul en Pieter van Berit, die zelf maar 1.50 m lang is, nog het grootste aandeel in haar show . vlnr: Volkan, de als kandidaat weggestuurde Sophie [1.63m],  Birgit [1.50 m], Paul [2.05 m] en Pieter [1.93m].
-Foto  rechts onder: de jury met Annemarie Ketting, Ruben van Gogh en Tsead Bruinja.
foto's © paul kriele, 17 april 2009.
------------------------
Een tiental genomineerden droeg voor uit zelfgeschreven werk, dat beoordeeld werd door een jury bestaande uit Annemarie Ketting, en de dichters Ruben van Gogh en Tsead Bruinja. De laatste is onder meer  bekend van 'De geboorte van het zwarte paard' , 2008.
De jury nam als criteria: inhoud én voordracht. In plaats van twee [1e en 2e] prijzen toe te kennen, koos de jury er dit keer voor om 2 tweede en 2 eerste prijzen toe te kennen.
Carmen Wijnen, vijfde jaars van het Jeroen Bosch College, ging met de twee[voordracht en inhoud] eerste prijzen strijken. In de categorie inhoud was Rosalie Fleuren van het Stedelijk Gymnasium de 2e prijswinnares en voor 'voordracht' Annemiek van Kessel. 
Op het poëziefestival van woensdag 22 april 2009 mag Carmen met haar winnend geedicht 'Parels' in de Openbare Bibliotheek de aftrap doen.
'Ter leringe ende vermaeck' trad Berit Companjen op. Zij is afkomstig uit de stallen van de theateropleiding van de Koningstheaterakademie. Berit, die al diverse malen op de podia van De Boulevard verscheen, koos deze middag voor enkele fragmenten uit haar nieuwe theaterprogramma 2009.

   
Annemiek van Kessel die door haar voordracht  de tweede prijs voor de beste inhoud.  Ruben van Gogh, dichter en voor deze gelegenheid jurylid.
foto's © paul kriele, 17 april 2009
   
Foto rechts boven: Tosca Schreuder die met het voordragen van haar gedicht 'Weggeweest' ook een 2e plaats behaalde.
Foto links boven: De winnares Carmen Wijnen, die zowel qua inhoud als qua voordracht  de 1e prijs behaalde.
Jurylid Ruben van Gogh :'Je wordt soms meegenomen door een gedicht. 'Parels' was voor ons het  rijkste gedicht dat er bij zat
.' 
Foto rechts:  Rosalie Fleuren, tweede prijs voordracht.

foto's © paul kriele, 17 april 2009.
 




Terug naar boven