Schermersoproer nog een keer op de Markt

Printerversie
Gepubliceerd op: 03-08-2004
Dit schilderij 'het Schermersoproer' van 3 juli 1579, hangt in het Noordbrabants Museum. Vergroot hangt het -vanaf zondag 31 oktober 2004, ook op de Markt ivm de Week van de Geschiedenis. 

foto © gerard monté, 3 augustus 2004.

Op en rond de Markt zijn in de bewuste week metersgrote historische foto’s van de stad te zien. In het Koning Willem I College heeft Boschlogie [zaterdag 6 november 2004 en in het Prentenmuseum/Kringhuis heeft ‘de Kring Vrienden’ de hele week een wedstrijd over de herkenning van oude foto’s opgezet.  

Indruk van de opstelling van de kopie van het schilderij Schermersoproer op de Markt.
Rechts:
 Rob van de Laar [rechts onder op de linker foto]  heeft op de Markt zojuist -mede-het schilderij Schermersoproer geplaatst.
Het begin van de Week van de geschiedenis.

foto's © gerard monté en paul kriele [r.], 31 oktober 2004.

Op bovenstaande foto's is zowel in de situatie van 1579 als de huidige situatie weergegeven. Op die manier kan het actuele en historische zicht op de gevelrij van de Markt [Oost] goed vergeleken worden.